15 EYLÜL ÇIKIŞLI 10 GÜNLÜK 8 ÜLKE BALKANLAR TURU
Online Travel Bodrum İle 15 Eylül Çıkışlı Otobüsle 10 Gece / 11 Gün 8 Ülke BÜYÜK BALKANLAR TURU 760 Euro ( Rezervasyon İçin Arayınız)


BÜYÜK BALKANLAR TURU – 8 ÜLKE 
YUNANİSTAN- MAKEDONYA – ARNAVUTLUK –KARADAG _ HIRVATİSTAN – SARAYBOSNA –  SIRBİSTAN VE BULGARİSTAN
 
1. GÜN  /   BODRUM – İZMİR – ÇANAKKALE - İPSALA     
Akşam saat 18:00-18:30 arası Bodrumdan misafirlerimizi aldıktan sonra, özel otobüsümüzle yola çıkıyoruz. Çanakkale, Keşan üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan‘a giriyoruz.

2. GÜN  /   İSKEÇE-KAVALA     
Alexandapouli (Dedeağaç), Komotini(Gümülcine) üzerinden devam edip, Kavala yakınlarında kahvaltı molası alıyoruz. Daha sonra Kavala‘ya hareket ediyoruz. Kavala şehir turu (Su kemerleri, Liman, 19 yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli ) ardından Kavala’dan Selaniğe haraket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat’lik yolculuk ardından Selaniğe varıp öğle yemeğimizi alıyoruz. Selanik‘te görülecek yerler; Osmanlı Hükümet Konağı, Atatürk’ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles  Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrası, konaklama SELANİK’te otelimizde. Akşam isteğe bağlı YUNAN TAVERNASI eğlencesi.
 
3. GÜN  /    SELANİK-MANASTIR-RESNE-OHRİ       
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Makedonya’ya(F.Y.R.M) gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kavala, Selanik üzerinden Mecitli sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra geçip, 20 dakikalık yolculukla Manastır(Bitola)’a ulaşıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergahında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 1 saatlik yolculukla Ohri’ye ulaşıp, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. İsteğe bağlı dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohri Gölü’nde tekne turu yapıyoruz.(Ekstra) Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.aksam yemegi, Konaklama OHRİ’de otelimizde.

4. GÜN  /     OHRID-ELBASAN-TİRAN-BAR        
Daha sonra; Turumuzun sonunda Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda Elbasan şehrini panoramik olarak gördükten sonra, 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'ı görüyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra İşkodra'ya ulaşıp Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu şehri panaromik olarak görüyoruz. Kısa bir yolculukla Karadağ’a geçip, akşam geç saatlerde BAR’a ulaşıyoruz.Aksam yemegi,geceleme BAR’da veya Suto More’de otelimizde.
 
5. GÜN  /     BUDVA-KOTOR-DUBROVNİK -NEUM         
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, kısa bir yolculukla BUDVA’ya ulaşıyoruz. Öncelikle,  Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan'ı görüyoruz. Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezip, korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Muhteşem doğal güzelliğe sahip Kotor Körfezini geçip, Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda  Herceg Novi Kasabasını panaromik görüp, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Akşam üzeri devam NEUMA’A otelimize varis yerleşiyoruz,aksam yemegi. Konaklama .
 
6. GÜN  /  NEUM-MOSTAR-SARAYBOSNA      
Sabah kahvaltımızın ardından, Daha sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Bosna-Hırvat sınırından geçerek ilk durağımız bir Osmanlı Köyü olan Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardındanMostar’a ulaşıyoruz. Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Öğleden sonra  Saraybosna’ya ulaşıp, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz,aksam yemegi, Konaklama SARAYBOSNA'daki otelimizde.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
7. GÜN  /   SARAYBOSNA-BELGRAD         
Sabah alacağımız erken kahvaltının ardından, Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Belgrad’a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Kale MeydanıAskeri Müze, İstanbul KapıSaat 
KulesiDamat Ali Paşa Türbesi Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet MeydanıTerazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz,aksam yemegi Konaklama BELGRAD’ta otelimizde. Akşam isteğe bağlı ünlü Scadarlija Caddesi’ndeki restaurantlarda Balkan Gecesi seçeneği.
 
8. GÜN  /   BELGRAD-NİŞ-ÜSKÜP         
Sabah kahvaltısından sonra, Skopje’ye(Üsküp) doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Makedonya’ya girip, öğle saatlerinde Üsküp’teyiz. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman,  otelimize yerleşme.aksam yemegi Geceleme ÜSKÜP’te otelimizde. 
 
9. GÜN  /   ÜSKÜP-SOFYA        
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bulgaristan’a hareket ediyoruz. 3,5 saatlik yolculuğun ardından Sofya’ya ulaşıyoruz. Panoramik turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve  Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun sonunda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz,aksam yemegi,Konaklama Sofya’da otelimizde.
 
10.GÜN  / SOFYA-PLOVDİV-KAPIKULE-EDİRNE-        
Sabah kahvaltısının ardından, Plovdiv’e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız şehir turunda, Osmanlı’dan kalan Çifte Hamam, Sultan Murat tarafından yaptırılan Muradiye Camii(Cuma Camii), Şehre adını veren Philipopolis şehrinin Stadyumu, ve 2. Philip Heykeli, Eski Türk Mahallesi görülebilir.  Daha sonra Hasköy üzerinden Svilengrad yolu ile Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve free-shop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Daha sonra Edirne’ye ulaşıyoruz ve Akşam meşhur Edirne ciğeri yemeği ile birlikte otele yerleşiyoruz. Konaklama Edirne.
 
11.GÜN  / EDİRNE-ÇANAKKALE – İZMİR – BODRUM          
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı’dan sonra Selimiye camii ve Beyazıt külliyesi ile Meriç nehri kenarında kahve molasından sonra Keşan, Çanakkale İzmir güzergahı üzerinden Bodruma dönüş.


DOUBLE ODA’DA KİŞİ BAŞI 780 EURO 
 
SINGLE FARKI 200 EURO   
 
 FIYATA DAHIL OLAN HİZMETLER
 
Ulaşım
9 Gece Otellerde Konaklama
Otellerde Sabah kahvaltıları  ve Akşam Yemekleri
Tüm Turlar 
Rehberlik Hizmeti
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
Seyahat Sigortası (10 euro)
Öğle Yemekleri
Vize İşlemleri
Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Otellerde Extra Harcamalar
  
NOT: KATILIM SIRALAMASINA GÖRE KOLTUK NUMARALARI VERİLİR. HİÇBİR ŞEKİLDE  DEĞİŞTİRİLEMEZ.   
LÜTFEN TURA KAYDINIZI YAPTIRIRKEN KOLTUK NUMARANIZI ALMAYI UNUTMAYINIZ…

 
DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN 


0533 559 63 02 / ZEYNEP NALBANTOĞLU 
 

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin


Zeynep Nalbantoğlu
0533 559 63 02
Yasemin Koçyiğit
0534 233 46 24

 

FİRMA ADI / COMPANY NAME
ONLİNE FUAR REKLAM İNTERNET HİZMETLERİ LTD STİ
 
BANKA ADI / BANK NAME
GARANTİ BANKASI / BODRUM ÇARŞI BRANCH

 

HESAP NO / ACCOUNT NO   ( TL )
TR33 0006 2001 3660 0006 2987 82
 
HESAP NO / ACCOUNT NO   ( $ )
TR09 0006 2001 3660 0009 0954 33
 
HESAP NO / ACCOUNT NO  (  )
TR89 0006 2001 3660 0009 0977 76

 

 

İlginizi Çekebilecek Turlar
02 KASIM 2020 ÇIKIŞLI 7 GECE 8 GÜN RÜYA GİBİ DOLU DOLU BENELUX & PARİS TURU
1150,00 €
15 EYLÜL ÇIKIŞLI 10 GÜNLÜK 8 ÜLKE BALKANLAR TURU
780,00 €


Copyright © Online Fuar Reklam Tasarım ve İnternet Ltd.Şti. Tüm hakları saklıdır.
Umurca Mahallesi Dere Sokak No:43 Bodrum - Muğla
Tel : +90 252 317 0 000     Fax : +90 252 313 38 27

Şifremi Unuttum

bodrumfirsati.com' da kayıtlı olan e-posta adresine şifre güncelleme linki gönderilecektir.